Rozwód w Polsce

Choć w Polsce nie wprowadzono jeszcze rozwodów ekspresowych, nowelizacja prawa pozwoliła na znaczne przyspieszenie postępowania. Można zaobserwować, że liczba rozwodów w Polsce stale rośnie (w dużych miastach sięga już prawie 40%). Z jakich powodów Polacy się rozwodzą? Najczęściej podawaną przyczyną jest niezgodność charakterów. Z powodu niezgodności charakterów rodziców, każdego roku cierpi prawie 60 tysięcy dzieci. To cierpienie odbija się na ich zdrowiu psychicznym i fizycznym, sprawia, że zamykają się w sobie, czują się odrzucone i samotne, nie wierzą, że zasługują na miłość. Czy niezgodność charakterów jest powodem, który może usprawiedliwić tak wielkie cierpienie?
Warto zastanowić się jak będzie wyglądało polskie społeczeństwo za kilkanaście lat. Co roku przybywa 60 tysięcy obywateli, których szanse na zbudowanie szczęśliwej rodziny są bardzo ograniczone. Obywatele ci są też poważnie narażeni na zaburzenia psychiczne, uzależnienia, skłonności do przestępczości, agresji, a nawet samobójstwa.
Rozwód nie jest jedynym wyjściem z małżeńskiego kryzysu. Może natomiast doprowadzić do poważnego kryzysu całego społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>